aktualności


W produkcji:

"Kaszubskie dłuto" - projekt filmowy promujący ludową twórczość rzeźbiarzy kaszubskich. Poprzez przybliżenie dorobku kilku z regionalnych artystów autorzy chcą ukazać różnorodność ich dorobku, pokazać także swoistą innowacyjność ich dzieł, w których stale poszukują oni nowych inspiracji. Film promować ma także kaszubszczyznę jako kulturowy fenomen o wielkim znaczeniu dla rozwoju kultury i turystyki w regionie pomorskim.

Emisja telewizyjna filmu i publikacja w internecie przewidziana jest jesienią 2017 roku.


Realizacja: Grzegorz Karbowski
Produkcja: Video Studio Gdańsk

Projekt realizowany jest ze środków Województwa Pomorskiegoi Video Studio Gdańskzobacz zdjęcia >>>


"Życie solidarnością pisane" - dokumentalny portret Grażyny Przybylskiej-Wendt - jedynej kobiety w Prezydium Komisji Krajowej "Solidarności", lekarki, działaczki społecznej, radnej Miasta Płocka, poetki - oparty na jej życiowym doświadczaniu mocy solidarności. Pierwszy raz bohaterka filmu zetknęła się z nią, w sposób jeszcze nie do końca uświadamiamy, w czasach szkolnych, później w okresie pracy zawodowej, działalności związkowej, internowania aż po solidarność z najbardziej potrzebującymi terminalnie chorymi, kiedy zakładała w Płocku hospicjum.


Scenariusz i reżyseria: Ewa Górska

Koproducenci filmu:
        
Sponsor filmu:


zobacz zdjęcia >>>


"Zdzisław Najder" (tytuł roboczy) - film dokumentalny, poświęcony jednemu z najwybitniejszych przedstawicieli życia społeczno - politycznego współczesnej Polski. Zdzisław Najder tkwił w najintensywniejszym okresie transformacji ustrojowej i reorientacji geopolitycznej w centrum polskiej polityki. Poprzez Jego losy i z Jego perspektywy film opowie o drodze wyjścia Polski ze strefy wpływów Moskwy na rzecz integracji z Zachodem. Będzie portretować Bohatera na tle najnowszej historii Polski - jako polityka, intelektualistę, człowieka, ale też prowadzić widza do głębszych, bardziej uniwersalnych refleksji na temat mechanizmów wielkiej polityki i uwikłania w nią ludzkiej jednostki.


Scenariusz i reżyseria: Mieczysław B. Vogt

Sponsor Główny filmu:Koproducenci filmu:
        

Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej:zobacz zdjęcia >>>
"Szymon Pawlicki" - film dokumentalny, ukazujący barwne życie znanego opozycjonisty, aktora, animatora kultury i działacza społecznego, wiernego swoim dwóm małym ojczyznom - Wybrzeżu i Ziemi Wielkopolskiej.


Scenariusz i reżyseria: Andrzej Moś
Produkcja: Video Studio Gdańsk

Film finansowany przez:

Miasto Konin    Video Studio Gdańsk     


zobacz zdjęcia >>>


>>> zobacz trailer filmu

"Założę czerwone spodnie" - film dokumentalny, realizowany w ramach projektu o tym samym tytule. Jego inspiracją była akcja Trójmiejskiej Akcji Kobiecej pn. "Tak. Odważę się.", podczas której kobiety wypisywały na kartkach afirmację działania, które odważą się podjąć. Jedna z uczestniczek - osoba starsza, seniorka, napisała "Odważę się założyć czerwone spodnie!". Prezentacja portretów filmowych kobiet 60+, aktywnych, odważnych ma za zadanie pobudzić seniorki do odważnych kroków. Może to być krok mały - jak założenie czerwonych spodni, ale też i duży - np. start w wyborach samorządowych.


Scenariusz i reżyseria: Elżbieta Rutkowska
Produkcja: Stowarzyszenie Waga
Współpraca: Video Studio Gdańsk>>> zobacz film

>>> pobierz raport o sytuacji osób 60+ w PolsceNa antenach:

"Założę czerwone spodnie"
Scenariusz i reżyseria: Elżbieta Jachlewska, Elżbieta Rutkowska
Produkcja: Stowarzyszenie Waga i Video Studio Gdańsk
Emisja premierowa: 26 grudnia 2016, godz. 12.00, POLSAT News 2
Emisje powtórkowe: 30 grudnia 2016, godz. 00.00, 6 stycznia 2017, godz. 17.00, POLSAT News 2

"O kinie: Bokiniec"
Scenariusz i reżyseria: Andrzej Mańkowski i Bożena Olechnowicz
Produkcja: Video Studio Gdańsk
Emisja: 1 listopada 2016, godz. 20.00, TVP GdańskWydarzenia:

28 listopada 2016


Przedpremierowy gdański pokaz filmu dokumentalnego pt. "Założę czerwone spodnie!", zrealizowanego w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych ASOS na lata 2014-2020

Reżyseria: Elżbieta Rutkowska
Produkcja: Stowarzyszenie Waga i Video Studio Gdańsk

Europejskie Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1, Gdańsk, audytorium 28.11.2016, godz.18.00

zobacz zdjęcia >>>design by dorota reszke, administracja Marek Purzyński